Wood Slicker

Wood slicker z dreva – univerzálne a cenovo ocenené nástroje na spracovanie hrán kože

Nástroje na spracovanie kože sú veľmi dôležitou súčasťou práce kožokráľa. V tejto oblasti platí, že detaily sú dôležité. Preto činnosti ako leštenie hrán kože sú také dôležité. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ide o malý detail, ale zručné oko okamžite zistí, že konečný výrobok nie je dostatočne dobre dokončený. Wood slicker z dreva je nástroj, ktorý vás ochráni pred takouto situáciou a pomôže kožokráľovi pri vytvorení dokonalého projektu.

Wood slicker z dreva stabilizovaného – ideálny nástroj na leštenie hrán kože

Wood slicker, ako už bolo spomenuté, sa používa na leštenie hrán kože. Leštenie hrán kože s použitím wood slickera je veľmi rýchle a jednoduché. Produkt dostupný v obchode Craftpoint je vyrobený z dreva, čo naznačuje jeho názov. Pozostáva z dvoch častí:

– Základňa; v jej štruktúre nájdete špeciálne drážky, ktoré sa líšia svojou šírkou. Na rozdiel od toho, čo by mohli myslieť osoby, ktoré prvýkrát videli wood slicker, nie je to iba štýlový, ale funkčný doplnok. Vďaka nim môže byť wood slicker univerzálnym nástrojom. Každá z rôznych šírok drážok môže byť prispôsobená koži rôznej hrúbky. Týmto spôsobom môže kožokrál s použitím jedného dreveného wood slickera vykonať mnoho rôznych projektov.

-Trup; predĺžený trup je tiež určený na leštenie kože. Kožokráli však nepoužívajú na leštenie hrán kože, ale na leštenie dierok v koži, ktoré sa často vyskytujú na rôznych častiach koženej galantérie, napríklad na pásoch na nohavice.

Všetko pre vzhľad…

Kožní výrobcovia sa musia snažiť nielen o funkčnosť, ale samozrejme aj o estetiku. Aby ste ešte viac zdôraznili svoje dielo pred leštením hrán kože pomocou wood slickera, môžete použiť ďalšie kozmetické výrobky, ako napríklad tragakantovú gumu alebo tokonole. Ich aplikácia je veľmi jednoduchá – stačí ich aplikovať na hrany kože prstom a potom začať leštiť pomocou wood slickera.

Materiál má význam!

Drevo je materiál rovnako vznešený ako koža. Nástrojom, ktorý musí byť vyrobený z kvalitného materiálu, aby bol pohodlný na prácu, je práve drevený wood slicker. Palisander je tropické drevo, ktoré je ideálnym zdrojom dreva na výrobu mnohých nástrojov (vrátane wood slickera). Vďaka tomu dobre leží v ruke, aj počas dlhého pracovného dňa.

Wood slickery overeného pôvodu vyrobené z vynikajúceho palisandru nájdete v ponuke obchodu Craftpoint. Skontrolujte, objednajte a presvedčte sa na vlastnej koži!

Čo je wood slicker?

Wood slicker je veľmi jednoduchý, ale zaujímavý nástroj určený na spracovanie kože. Jeho úlohou je leštenie hrán kože, čím sa zlepšuje vzhľad a trvanlivosť kožného diela. Wood slicker je vyrobený z dreva, ktoré je tvarované na obidve strany. Na jednej strane je základňa s špeciálnymi drážkami rôznej šírky. Drážky slúžia na leštenie kože rôznej hrúbky. Na druhej strane je špicatý trup, ktorý slúži na leštenie dierok v koži – napríklad pri výrobe pásov na nohavice.

Koľko stojí wood slicker?

Aké druhy wood slickerov sú k dispozícii?

Na trhu sú k dispozícii základné wood slickery vyrobené z tradičného dreva, ktoré majú približne 4 drážky na leštenie hrán kože rôznej obľúbenej hrúbky. Sú relatívne malé a vhodné pre amatérske použitie. Tí, ktorí pracujú s kožou rôznych rozmerov, často používajú wood slickery vyrobené z palisandrového alebo stabilizovaného dreva. Sú väčšie, čo znamená, že ich držanie je pohodlnejšie. Navyše majú zvyčajne viac drážok a prispôsobia sa koži rôznej hrúbky.

Koľko drážok má wood slicker?

Wood slicker môže mať rôzny počet drážok v závislosti od modelu. Tí najzákladnejší modely majú približne 4 rôzne drážky. Existujú aj profesionálne wood slickery. Tieto sa vyznačujú prítomnosťou až 9 drážok určených na rôzne hrúbky kože. Takéto wood slickery majú niekedy viac ako 20 centimetrov na dĺžku, čo ich robí veľmi pohodlnými na prácu a veľká radosť s nimi pracovať.
Nákupný košík
Návrat hore