Farby na kožu

S rozšíreným využívaním hovädzej kože ľuďmi po celé stáročia sa vyvinulo umenie farbenia tohto vzácneho materiálu. Vďaka tomu môžu byť jednotlivé produkty ešte atraktívnejšie. Toto platí pre prakticky všetky dostupné riešenia v odvetviach remeselníkov, kožiarskych, loveckých, obuvníckych a mnohých ďalších.

Farbenie hovädzej kože je fáza, ktorá nasleduje po operáciách spojených s úpravou a čistením. Na farbenie kože je vždy potrebný odmastený materiál a čo najčistejší, aby póry v koži mohli farbu účinne absorbovať. Pri vykonávaní tohto procesu je potrebné dodržiavať maximálnu pozornosť a starostlivosť. Kvalita je dôležitá – farby na kožu musia preniknúť hlboko, nie len zostávať na povrchu, pretože v opačnom prípade nebude výsledok trvácny.

V tejto kategórii nášho obchodu predstavujeme najlepšie farby na prírodnú kožu, kožné farbivá a farby na renováciu kože. Naše produkty odporúčame všetkým vášnivým záujemcom o remeselné umenie, či už sú začiatočníci alebo pokročilí.

Farby na maľovanie kože

Maľovanie kože je proces trvalého zafixovania vybranej farby v prírodnej koži. Najväčší význam má starostlivosť a kvalita používaných farieb na maľovanie kože. V našej ponuke nájdete všetky produkty, ktoré potrebujete pre svoj projekt a prácu s kožou. Ľahko si vyberiete farby na prírodnú kožu s vhodnými vlastnosťami krytia, dobrým pigmentom a ďalšími parametrami. Prezentované farby na maľovanie kože sa často líšia zložením. Populárne vzory sú vytvorené na báze oleja a alkoholu, ale nájdete aj ekvivalenty na báze vody. Konkrétny účel určuje rámec voľby vhodného farbiva na kožu.

Farby na renováciu prírodnej kože

Medzi rôznymi druhmi produktov je potrebné zdôrazniť farby na renováciu prírodnej kože. Ide o ideálne produkty na opravu poškodení vzniknutých trením a každodenným používaním kožených výrobkov. Budú užitočné pri renovácii kožených tašiek, opaskov a obuvi. Renovačná pasta vysokého kvalitného je schopná úplne omladiť vzhľad výrobku až do takej miery, že sami môžete byť prekvapení výsledkom. Niektoré prostriedky na renováciu sú určené na opravu jemných poškodení a trení, iné, oveľa silnejšie, dokážu obnoviť aj najviac poškodenú kožu – vrátane tých s hlbokými trhlinami. Pri výbere farby na renováciu kože si všimnite farebnosť. Niektoré renovačné prostriedky sú bez farbív a môžu spôsobovať jemné stmavenie materiálu.

Najlepšie prípravky na prírodnú kožu – farby Fiebing’s

V našom obchode nájdete produkty rôznych značiek, ale osobitnú pozornosť venujeme americkej značke Fiebing’s, ktorá je špecializovaná na starostlivosť a farbenie prírodnej kože. Ide o firmu s veľkým množstvom skúseností. Bola založená v roku 1895 v Milwaukee (USA) Johnom H. Diebingom. Od samého začiatku sa Fiebing’s venuje výrobe vysokej kvality chemikálií na kožu (ich prvým produktom bola špeciálna mydlová kozmetika pre kožu sediel koní). Fiebing’s sa veľmi rýchlo stalo populárnou a rozpoznateľnou značkou v Spojených štátoch, a neskôr aj v Európe a na celom svete. Farby Fiebing’s sú teraz synonymom kvality a sú spojené s najlepšími spôsobmi starostlivosti o rôzne druhy prírodnej kože.

Hľadajúc produkty najvyššej kvality, je dobré vsadiť na viac ako 120 rokov skúseností v odvetví a neustále dosahované úspechy. Farby Fiebing’s môžeme odporučiť pre jednorazové projekty aj pre bežné remeselnícke práce s kožou.

Výber farby na kožu – hlavné parametre

Farby na kožu sa líšia rôznymi spôsobmi. Predovšetkým je potrebné presne spoznať materiál, ktorý máte, a určiť rozsah vykonávaných prác. Plán bude určovať, či je lepšie nájsť farbu na kožu pre počiatočné krytie, alebo pokročilú renovačnú farbu s výrazným farbivom.

Prezentované produkty sa tiež líšia zložením. Populárne sú farby na báze oleja a alkoholu. Zloženie najviac ovplyvňuje ceny farieb na kožu. Voľba závisí predovšetkým od druhu kože, ktorý máte. Niektoré materiály, ako sú exotické kože, môžu byť citlivejšie na jednotlivé zložky.

Napriek názorom na farbu na kožu by vždy mala zabezpečiť vynikajúce krytie a hlbokú penetráciu kože, ktorá bude zárukou trvanlivosti výsledkov. Spôsob aplikácie závisí od rôznych faktorov, ale najpopulárnejšie sú nylonové, vlnené a aerografické aplikátory.

Obchod CraftPoint – prípravky na kožu na jednom mieste

Už nemusíte ďalej premýšľať, kde kúpiť farby na kožu. Ak hľadáte overené a odporúčané v odvetví prípravky na ošetrovanie, farbenie, renováciu alebo starnutie kože, sortiment obchodu CraftPoint vás určite zaujme. Prezrite si všetky produkty, ktoré sú k dispozícii za atraktívne ceny. Navštívte aj ďalšie kategórie produktov a zistite podrobnosti o vybranom kúsku, prechádzaním na jeho kartu. Vítame vás k vykonávaniu objednávok už teraz!

Fiebing’s je značka farieb špeciálne určených na farbenie prírodnej kože. Farby Fiebing’s sú vysoko kvalitné a vynikajú trvanlivosťou a odolnosťou voči vyblednutiu, čo ich robí ideálnymi pre projekty využívajúce prírodnú kožu.

Farby Fiebing’s sú k dispozícii v širokej škále farieb, vrátane tradičných farieb kože, ako aj živejších a intenzívnejších odtieňov. Farby Fiebing’s sú tiež k dispozícii vo viacerých formách, ako sú tekuté farby, pasty a spreje.

Farby Fiebing’s sa používajú na farbenie rôznych výrobkov z kože, ako sú opasky, kabelky, topánky, opasky, peňaženky a mnoho ďalších. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča dôkladne vyčistiť kožu pred nanesením farby a používať farby Fiebing’s v tenkých vrstvách, až kým nedosiahnete požadovaný odtieň.

Farby Fiebing’s sú široko používané remeselníkmi, umelcami a módymi dizajnérmi, ktorí si cenia kvalitu a trvanlivosť výrobkov vyrobených z prírodnej kože.

Nákupný košík
Návrat hore