Lepidlá na kožu

Lepenie kože môže byť náročnou činnosťou pre začiatočníkov v remeselníctve. Vyžaduje si správne poznanie spôsobov spojovania tohto vzácneho materiálu a, samozrejme, správne vybrané lepidlo. Aké lepidlo na kožu je vhodné vybrať? Na túto otázku nie je jednoznačná odpoveď – všetko závisí od konkrétneho účelu.

Najuniverzálnejšie sú ševcovské lepidlá, ktoré sú ideálne na spojovanie kožených materiálov. Všeobecne používané látky sú často označené ako lepidlá na kožu a gumu (hoci nie vždy). Môžete ich pokojne použiť na opravu opotrebovaných podrážok alebo odtrhnutej časti topánok. V remeselníckom a kožiarskom priemysle sú tieto produkty prakticky bežne používané, vďaka ich univerzálnosti a nízkej ceneševcovské lepidlo v tubách však nikdy nie je veľkým nákladom.

Aké lepidlo na prírodnú kožu? Hlavné typy používané v kožiarskom remesle

Pri premýšľaní o tom, kde kúpiť ševcovské lepidlo a či je to naozaj dobrá voľba, je dobré venovať pozornosť zloženiu takýchto výrobkov. Toto nám napovie, či je to správne rozhodnutie.

Medzi najpopulárnejšie lepidlá na šitie prírodnej kože patria dve skupiny: polyuretánové lepidlá a butaprenové prípravky. Prvé zabezpečujú pevné spojenie nielen medzi kožou, ale aj medzi kožou a inými materiálmi – plastom, gumou, drevenými a syntetickými komponentmi. Menej kvalitné alternatívy sa môžu potýkať s neschopnosťou vstrebania, preto je dôležité vyberať z overených produktov.

Polyuretány sú všeobecne veľmi silné lepidlá na kožu. Po prezretí zloženia klasického ševcovského lepidla sa presvedčíme, že ide často práve o polyuretán (termoplastický polyuretán, niekedy zmes s toluénom a acetonóm). Charakteristickým znakom polyuretánových ševcovských lepidiel je, že na dosiahnutie skutočne pevného spojenia treba natiahnuť obe povrchy a počkať určitý čas (informácie by mali byť uvedené na obale). Až po uplynutí tohto času treba povrchy spojiť.

Druhou možnosťou sú butaprenové lepidlá, ktoré, nomen omen, sú tiež považované za ševcovské lepidlá na kožu, a nie je ťažké si to vysvetliť. Butapreny sú predovšetkým pružné lepidlá na kožu, ktoré sú veľmi univerzálne a praktické. Sú ľahko použiteľné, dobre sa vstrebávajú a sú oveľa populárnejšie vo všeobecnosti v porovnaní s polyuretánovými ševcovskými lepidlami.

Dobré lepidlo na kožu je základom úspešnej kožiarskej práce

Lepenie kože môže byť veľmi príjemnou činnosťou, ak sa vybavíme nástrojmi, ktoré pre nás pracujú bez problémov. Práve takéto sú dobré ševcovské lepidlá, butapreny a polyuretány, ktoré sme pripravili v tejto kategórii obchodu CraftPoint. Vyberajúc jeden z týchto produktov, máte istotu, že si kupujete produkt najvyššej kvality dostupný za veľmi konkurencieschopnú, atraktívnu cenu. Už teraz sa pozrite na naše lepidlá na kožu a vyberte si jedno pre svoj projekt.

Nákupný košík
Návrat hore