Údery do kože

Vybiják-dierovač otvorov na kožu

Vybiják-dierovač otvorov je malý nástroj, ktorý umožňuje jednoducho vytvárať požadované otvory v koži a kožených materiáloch. Sú malého rozmeru a dostupné v rôznych tvaroch. Vybijaky na kožu sa používajú nielen v remeselníctve, ale aj v obuviarskom a kabelníckom remesle. V závislosti na ich špecifikách môžu mať rôzne zakončenia, ako napríklad viacero koncovek alebo zúbkov. Tieto riešenia uľahčujú prácu pri tvorbe švov, ktoré pozostávajú z väčšieho počtu otvorov po sebe. Vďaka týmto produktom môžete ľahko vytvoriť esteticky vyzerajúce, hlavne rovnaké otvory. Určite sa pozrite na predstavované vybijaky na kožu a vyberte si ten, ktorý najviac potrebujete do svojich projektov!

Vybiják-dierovač na kožu na vytváranie otvorov

Vybijak na kožu je nástroj, ktorý pripomína vidličku. Funguje podobne ako dierovač, a jeho obsluha je v podstate veľmi jednoduchá. Nástroj sa najprv umiestni na miesto, kde majú byť švy a otvory. Pred týmto krokom musí byť celá línia otvorov už predtým dôkladne naplánovaná. Ďalším krokom je vhodný tlak – po nastavení vybijaka otvorov treba použiť kladivo alebo podobný nástroj na vytvorenie požadovaného otvoru v materiáli. Tieto kroky je potrebné opakovať na celej linke, pričom z dôvodu udržania presnosti sa nevyplatí spiechať.

Profesionálne vybijaky na kožu uľahčujú vykonávanie týchto prác. S dostatočným zvládnutím sa tvorba ďalších miest na švy stane potešením, a keď sa pozriete, celá vec už bude hotová.

Vybijaky na kožu v obchode CraftPoint – najlepšia ponuka

V obchode CraftPoint ponúkame nástroje najvyššej kvality, ktoré pomáhajú pri spracovaní. Ak hľadáte overené riešenia, ktoré sú zároveň dostupné za konkurencieschopné ceny, dôkladne sa pozrite na sortiment kožníckych nástrojov, ktorý sme pripravili v tejto kategórii.

Čím vytvoriť otvory na švy v koži?

Vytváranie otvorov na švy v koži je veľmi dôležitou súčasťou šitia. Umožňuje hladký prechod ihly s nitami a vytváranie dokonalých švov. Otvory na švy v koži je najlepšie vytvárať pomocou špecializovaných vybijakov. Stačí len priložiť daný vybijak na určené miesto a udrieť naň kladivkom. Otvory v koži sa objavia tak rýchlo, ako otvory v papieri po použití dierovadla, s ktorým sú vybijaky často porovnávané.

Aké druhy vybijakov na kožu si vybrať?

Vybijaky na kožu sa líšia podľa počtu vytvorených otvorov a ich rozostupu. V remesle často nájdete vybijaky, ktoré v jednom údere udriajú jeden, dva, tri, štyri, päť alebo dokonca šesť otvorov. Okrem toho môžu byť otvory rôzne – diamantové alebo vo francúzskom štýle. To umožňuje prispôsobiť veľkosť otvorov veľkosti diela, na ktorom momentálne pracujete. Okrúhle vybijaky môžu vytvárať otvory s priemerom napríklad 0,5 mm, 1 mm, 1,5 mm atď.

Čím sú vybijaky na zaobľovanie hrán?

Vybijaky na zaobľovanie hrán sú predovšetkým určené na estetické dokončenie daného kusu kože. Existujú aj špeciálne vybijaky na zaobľovanie koncov opaskov. Ich princíp činnosti je rovnaký – stačí udrieť na vybijak kladivkom a zaoblená časť kože sa objaví v zlomku sekundy.

Čím sú vybijaky na ukončenia opaskov?

Vybijaky na ukončenia opaskov sa konštrukčne trochu líšia od bežných vybijakov na kožu. Vybijaky na ukončenia opaskov majú špeciálny polokruhový tvar. Vďaka nemu môže opasok nadobudnúť správny tvar – bez ostrého štvorcového okraja. Týmto spôsobom môžu kožníci vytvárať krásne a funkčné opasky pre svojich zákazníkov.
Nákupný košík
Návrat hore