Groover / Pro Stitching Groover

Groover do naturalnej kože

Vybavenie sa nástrojmi kvalitnej kažetníckej dielne je základom pre vytvorenie dokonalého koženého diela. Jedným z povinných nástrojov, ktorý by mal byť súčasťou každého kažetníckeho majstra, bez ohľadu na jeho skúsenosti, je dobre zvolený groover. V ponuke obchodu Craftpoint nájdete groovery najvyššej kvality, ktoré uspokoja nároky aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Groovery – stručný popis a charakteristika

Groover je kažetnícky nástroj zaradený do kategórie nástrojov na šitie kože. Nenachádza sa tam náhodou – groover je dôležitou súčasťou procesu šitia v koži, ktorý musí prebiehať s maximálnou presnosťou a precíznosťou. Všetko je spojené s vzácnym materiálom, akým je koža. Bohužiaľ, môže byť veľmi ľahké poškodiť jej štruktúru počas šitia. Vytváranie drážky v koži pomocou kvalitného groovera minimalizuje takéto riziká na minimum. Navyše chráni šev pred opotrebovaním počas používania konečného výrobku. Vytvorená drážka pod švom umožňuje hladké vedenie švov. Ďalšou výhodou grooverov je jednoduché určenie línie švu, čo znižuje riziko nerovností počas šitia. V tejto remeselnej oblasti záleží na presnosti. Groover zaručuje, že vytvorené švy budú dokonalé vo všetkých ohľadoch.

Druhy grooverov

Existuje niekoľko druhov grooverov, ktoré sú prispôsobené individuálnym potrebám zákazníkov. Craftpoint v ponuke svojho obchodu veľmi odporúča pro stitching groover s nastaviteľnou šírkou ramena. To umožňuje určovať drážky pod švom pre projekty rôznych veľkostí. Stačí len odskrutkovať západku a rozšíriť/zúžiť šírku ramena na konkrétnu hodnotu, ktorú kažetník chce dosiahnuť. Okrem toho môžete meniť aj koncovky, čím sa groover hodí na rôzne úlohy.
Groovery môžu mať rôzne druhy rukovätí. Môže to byť drevo alebo oceľ. Materiál, z ktorého je groover vyrobený, má tiež vplyv na celkovú hmotnosť nástroja. Niekto preferuje pracovať s ľahším grooverom, iný s ťažším.

Čo je groover?

Groover je jedným z mnohých kažetníckych nástrojov zaradených do kategórie „nástroje na kožu“. Groover je veľmi užitočným doplnkom, ktorý zabezpečuje dokonalú prípravu na proces šitia. Groover dokáže vyryť dokonalé drážky pod švom, čím sa znižuje riziko poškodenia niťou počas používania konečného výrobku. Použitie groovera minimalizuje zmačkanie povrchu pri šve, čo sa často deje začiatočníkom kažetníkom, ktorí pri šití používajú príliš veľa sily.

Potrebuje groovera na kažetnícke práce?

Groover je veľmi cenene doplnkom pre kažetníkov. Väčšina nadšencov tejto remeselnej oblasti pravidelne používa groovera. Kažetnícke práce vyžadujú dokonalosť vo všetkých ohľadoch. Niektoré projekty jednoducho vyžadujú použitie tohto nástroja. Preto by ste mali mať aspoň základný model vo svojej kažetníckej dielni.

Má groover veľkosti?

V podstate je groover univerzálnym nástrojom. To znamená, že väčšina grooverov dostupných na trhu má možnosť regulácie šírky čepele. To umožňuje kažetníkovi vyraziť rôzne drážky pod švom prispôsobené charakteristike projektu, na ktorom práve pracuje. Na trhu nájdete groovery s rôznymi šírkami drážky, ktorú vyrezávajú. Najčastejšou reguláciou je jednoducho šírka od okraja kože, v ktorej budeme vyraziť drážku.

Koľko stojí groover?

Ceny groovera sa vo veľkej miere líšia v závislosti od materiálu, z ktorého je vyrobený. Trh ukazuje, že groovery s drevenou rukoväťou sú trochu lacnejšie ako tie s kovovou. Okrem toho niektoré groovery majú možnosť výmeny koncoviek a premeny sa na edge beveler na fazovanie okrajov kože. Napriek tomu dobrý groover stojí približne od 40 do 60 eur.

Ako zabezpečiť šev v koži?

Groover je ideálnym nástrojom na zabezpečenie švov v koži. Niekedy sa pri použití konečného výrobku nite poškodzujú. Bohužiaľ, takýto stav môže zhoršiť konečný výsledok a životnosť vytvoreného diela. Preto je veľmi dôležité zabezpečiť švy v koži. Groover vytvára drážku pod švom, v ktorej je niť bezpečnejšia a menej vystavená opotrebeniu.
Nákupný košík
Návrat hore