Nite na ručné šitie kože

Kožené výrobky sú prirodzene odolné a pevné, ale aby sa tieto vlastnosti udržali v šitých výrobkoch, je potrebné mať k dispozícii vhodné nástroje a príslušenstvo. Kľúčom je to, čo šijeme – materiál, ktorým spojíme jednotlivé časti spolu, a pridáme rôzne ozdobné vzory. Aké nite na šitie kože by ste mali vybrať?

Plne funkčné a odolné švy budú vyžadovať použitie špeciálnych kožných nití. Krása práce s kožou vychádza aj z toho, že si môžete vyberať materiály, ktoré považujete za najlepšie. Nie je to inak ani pri nití na šitie kože.

Nite na ručné šitie kože a strojové šitie

Charakteristickým znakom, ktorý umožňuje rozpoznať, či ide o bežný produkt na textilné alebo kožené spracovanie, je hrúbka – nití na šitie kože budú podstatne pevnejšie. Nite na ručné šitie kože, napríklad technikou s dvoma ihlami s ihlou, sú výrobky pokryté zvonku solídnou vrstvou vosku. Niekedy sa používajú aj dvojité vrstvy vosku. V tomto smere môžete používať niť z polyesterovej hodvábnej nitky alebo z vonkajšej strany ochránených ľanových nití na ručné šitie kože.

Na druhej strane v mechanickom spracovaní vedú ešte pevnejšie nití na šitie kože vyrobené z polyesteru. Môžu byť ďalej zosilnené, napríklad formou jadrovej konštrukcie. V tomto prípade je materiál zložený z jadra a polyesterového plášťa odolného voči akémukoľvek treniu.

Výber nití na šitie kože

Výber nití na ručné šitie kože alebo strojového šitia – najmä v prvom prípade – závisí v veľkej miere od charakteru projektu a individuálnych preferencií. Koža je nepravidelná, preto je odporúčané zvážiť pevnosť a hrúbku nití na šitie kože vzhľadom na konkrétny materiál. To platí aj pre estetický aspekt, pretože si môžete vyberať medzi klasickými ponukami, ako sú hnedé a čierne kožné nití, ale aj inými farbami. Správny výber nite je veľmi dôležitý, najmä ak budú švy vonkajšie a viditeľné. Vítame vás, aby ste sa oboznámili s celým sortimentom dostupným v tejto kategórii!

Nákupný košík
Návrat hore