Obrázkové kolíky a priechodky

Obrazové piny sú malé prvky montované na rukoväti noža. Obohacujú vzhľad noža a umožňujú jeho čiastočnú personalizáciu. Finálny vzhľad noža bude ešte atraktívnejší a jedinečnejší, ak si vyberieme originálny obrazový pin.

Piny predstavujú skvelú dekoračnú časť noža, sekery alebo iného výrobku. Zvyčajne majú tvar valca, ktorý sa umiestni priamo do rukoväte, do špeciálne pripraveného otvoru.

Druhy pinov pre nože – mosadzné, mediace, uhlíkové a ďalšie

Môžeme rozlíšiť mnoho druhov pinov. Podľa kritéria veľkosti sú najpopulárnejšie piny s priemerom 3 mm, 4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm. Vďaka rôznym variantom je možné vybrať si vhodný dekoratívny pin pre konkrétny projekt, pretože niektoré rukoväte budú prirodzene hrubšie, väčšie alebo iné menšie.

Často sa stretávame s názorom, že najdôležitejším parametrom pinov pre nože je materiál, z ktorého sú vyrobené. V závislosti od projektu je možné zvoliť rôzne varianty. Medzi dostupnými materiálmi rozlišujeme:

mosadzné piny – piny vyrobené z mosadze majú charakteristický a zaujímavý vzhľad, pripomínajúci zlato,

uhlíkové piny – tmavé piny skvele korešpondujúce s prírodným dreveným povrchom,

mediace piny – dobrá alternatíva k mosadzným pinom,

kovové piny – ďalšie doplnky vyrobené z rôznych kovov, ako napríklad hliník.

Najdôležitejšia je ich vizuálna stránka. Jedným z populárnych typov sú mozaikové piny. Sú naplnené rôznymi mozaikovými vzormi, ktoré vyzerajú skvele a sú pomerne univerzálne.

Prečo vybaviť rukoväť noža dekoratívnym obrazovým pinom?

Použitie pinov neovplyvňuje technické vlastnosti a odolnosť noža. Ide o prvek predovšetkým dekoratívny a personalizačný. Hoci neexistujú dva úplne identické nože vyrobené ručne, prídavný mozaikový pin alebo pin s obrazom bude ďalším výrazným znakom našej práce oproti iným produktom.

Veľký výber pinov umožňuje, aby každá práca vyzerala inak. Veľkou výhodou tohto typu personalizácie je možnosť ponúkať zákazníkom rôzne vzory. Samotný výber obrazového pinu môže byť rozhodujúci vo vzťahu k používaným dekoračným postupom na rukoväti a brúseniu čepele. Vzory vytvorené na predmete môžu byť podobné alebo môžu mať symbolický vzťah k obrazu viditeľnému na pine. Zaujímavé sú aj kontrastné kombinácie, napríklad tmavý mozaikový pin osadený na rukoväti noža vyrobeného z jasného karelského brezy.

Mozaikové piny, mosadzné vložky a dekoračné príslušenstvo pre nože

Obchod CraftPoint ponúka široký výber mosadzných pinov, mediacnych pinov a ďalších používaných v remeselníctve – rezbe, nožiarstve a súvisiacich oblastiach. Sú ideálne na ozdobu nožov, ale môžu byť použité aj na ozdobenie iných prežitkových nástrojov, ako aj bežných domácich predmetov. Už teraz si pozrite všetky piny na tejto stránke a vyberte tie, ktoré najlepšie vyhovujú vášmu projektu nožiarskeho remesla!

Nákupný košík
Návrat hore