Edge beveler

Edge beveler – perfektné dokončenie okrajov kože

Edge beveler je ďalším nástrojom od Craftpoint, ktorý by si mal zaobstarať každý každý remeselník. Nástroje na dokončovanie, ako sú edge bevelery, dokážu zmeniť konečný vzhľad koženého projektu. Jeho úlohou je perfektné zaoblenie okrajov kože, ktorá je hlavným materiálom v dielni každého remeselníka.

Zaobľovanie okrajov kože s použitím edge bevelera

Zaobľovanie okrajov kože by malo byť nevyhnutnou činnosťou, ktorú by mal vykonávať každý remeselník. Koža sa často môže odštiepiť na koncoch – najmä počas dlhých spracovateľných prác. Je to samozrejme negatívny proces, ktorému treba čeliť. Výsledný výrobok bez zaoblených okrajov môže byť nielen neestetický, ale aj málo odolný. Pretože odštiepenie kože sa s časom bude zväčšovať, čo môže viesť k tomu, že celý výrobok sa jednoducho rozpadne v rukách. Vďaka zaobľovaniu kože pomocou edge bevelera sa takáto situácia môže stať iba predstavou, ktorá nebude mať odraz v skutočnosti.
Zaobľovanie kože pomocou edge bevelera nie je zložité. Stačí ho jednoducho nastaviť na bočnej hrane kože a vykonať jeden pevný a plynulý pohyb smerom od tela. Tým sa celý okraj kože dokonale zaoblí, čím získa dodatočnú hladkosť. Jednou vecou, na ktorú treba pamätať, je pravidelné ostré edge bevelera, ktorý by mal zaobľovať kožu veľmi hladko.

Edge beveler do kože – druhy a špecifikácie

V ponuke obchodu Craftpoint nájdete rôzne druhy edge bevelerov, ktoré sa hodia na rôzne účely. Craftpoint vie, že remeselníctvo je vášeň, ktorá pritahuje mladých nadšencov, ktorí práve začínajú s prácou s kožou. Preto tu nájdu edge bevelery pre začiatočníkov, ktorí pracujú s hrubou a tuhou kožou.
Samozrejme, Craftpoint bude rozširovať svoj sortiment aj pre stredne pokročilých a pokročilých remeselníkov. Pre nich sú k dispozícii vysokokvalitné edge bevelery! Sú veľmi odolné a určite vydržia roky. Držia ostrie veľmi dobre a dlho. Okrem toho sa hodí na rôzne druhy kože, takže remeselník má širokú možnosť manévrovania. Taký edge beveler dobre sadne do ruky a práca s ním je čistá radosť.

Edge beveler do kože – veľkosti

Veľkosti edge bevelera nie sú jednotné. V závislosti od veľkosti edge bevelera môže slúžiť na kožu rôznej hrúbky. Najmenšia veľkosť je veľkosť #1, najväčšia veľkosť #5. V opisoch produktov edge bevelerov sú uvedené orientačné hrúbky kože odporúčané Craftpointom, na ktoré bude daný edge beveler najlepšie pasovať.

Čo je edge beveler?

Edge beveler je profesionálny nástroj na kožu, ktorý zdôrazňuje konečný vzhľad celého diela. Dôjde k tomu perfektným zaoblením okrajov kože, ktorá sa používa na výrobu remeselníckych projektov. Edge beveler je vyrobený z pohodlnej drevenej rukoväte a ostria, ktoré slúži na dokončenie okrajov kože. Po použití edge bevelera môže byť remeselník istý, že sa koža nebude počas používania trhať.

Je edge beveler nevyhnutný?

Edge beveler je určite nástroj, ktorý je veľmi užitočný pri vytváraní kožených výrobkov. Možno nie je nevyhnutný, ale konečný vzhľad a trvanlivosť kožených projektov závisia od použitia práve tohto nástroja. Bez edge bevelera nebude žiaden projekt dokonalý vo všetkých ohľadoch – a práve na to smerujú ľudia, ktorí sa zaujímajú o najrozmanitejšie remeselné oblasti.

Koľko stojí edge beveler?

Cena nákupu edge bevelera sa dosť líši. Predovšetkým sa mení v závislosti od kvality jeho spracovania. Dôležitú úlohu tu zohráva rukoväť, ktorá môže byť vyrobená z rôznych materiálov. Príkladom môže byť drevo zo santalovca alebo palisandru. Veľa edge bevelerov sa líši aj kvalitou ostria, ktoré sa používa na zaobľovanie okrajov kože, ocele, z ktorej je vyrobené, atď. Avšak približne sa dá povedať, že za edge beveler môže remeselník zaplatiť od približne 20 do až 300 eur v prípade ručne vyrábaných nástrojov.

Aké veľkosti má edge beveler?

Edge beveler je nástroj, ktorý sa líši veľkosťami. Veľkosť určuje jeho prispôsobenie hrúbke kože, na ktorej pracuje remeselník. Najmenšou veľkosťou je veľkosť #1, najväčšou veľkosť #5. Niektoré modely sa však môžu vyznačovať opačným číselným označením, preto je vždy dobré si pred nákupom skontrolovať individuálny popis produktu.
Nákupný košík
Návrat hore