Pečiatky na kožu

Ozdobovanie a dokončovanie kože je možné vykonať rôznymi spôsobmi. Jednou z najstarších historických metód je rytie kože. Esteticky vyzerajúci rytý ornament na koži, napríklad s logom kožiarskej dielne alebo len dekoratívny, môže byť vznešeným vizuálnym doplnkom.

Rytie na koži sú základné a najuniverzálnejšie nástroje, ktoré pod vplyvom tlaku tvarujú požadovaný vzor na materiáli. Na miestne bodkovanie sa môže hodiť vysoko kvalitné ryté dláto na kožu. Dostupné motívy na rytie sú rozmanité, vďaka čomu ich môžete použiť na označovanie špeciálnych častí kožených výrobkov. Ak chcete ozdobiť okraj vzorom, je dobré použiť ryté koleso.

Druhy ornamentálnych rytín na koži

Nanášanie motívov tlakom je jednoduchá, ale účinná metóda. Zaručuje požadované výsledky, ktoré sú ceniteľné pre svoju trvácnosť. Existuje však mnoho techník na ozdobenie materiálu týmto spôsobom.

Rytiny na koži sa delia na nástroje určené na klasické rytie, rytie na vlhkú kožu a rytie teplou kožou. Podľa materiálu, z ktorého je nástroj vyrobený, môžeme hovoriť o drevených, drevo-kovových alebo plastových nástrojoch. Najvyššiu kvalitu a istotu poskytuje oceľový rytý nástroj, ktorého sa môžete pokojne používať desaťročia.

Môžete si tiež vybrať ryté nástroje na zdobenie kože, ktoré sú určené na rytie farbou alebo zlatením. Ak chcete dosiahnuť výsledok, ktorý sa výrazne líši od vzorov konkurenčných dielní, je dobré zvážiť nákup nástroja ako rytý 3D ornament.

Profesionálne ryté nástroje na kožu

Všetci kožiari, kovári a čižmári radi siahajú po rytých nástrojoch na kožu. Slúžia nielen na ozdobu, ale aj na označovanie výrobcu. Pri procese rytia sú dôležité parametre, ako je správne prispôsobená sila tlaku pre konkrétny materiál, doba rytia a teplota. Mnoho rytých nástrojov na kožu je určených na tláčanie emblémov na mokro. V tejto kategórii nájdete rôzne ryté nástroje na kožu, ktoré využijete pri každodenných aj neobvyklých projektoch!

Nákupný košík
Návrat hore