Súpravy na výrobu nožov

Súprava umožňujúca vytvoriť nôž

Nôž je nástroj, ktorý sa určite hodí v mnohých prípadoch. Používame ho každý deň v domácnosti, ale aj na výletoch, kempingu, v lesoch atď. Je to teda spoločník, ktorého jednoducho stojí za to mať pri sebe. Pomôže nám či už pri bežných úlohách, ako je otvorenie balíka, ktorý práve dorazil, alebo pri príprave jedla, dreva na oheň a mnoho ďalších vecí.
Na trhu je veľký výber nožov a samotné nože môžeme rozdeliť na niekoľko základných konštrukcií, ako napríklad skladací nôž (folder), ktorý je populárny, nôž s ukrytou čepeľou (hidden tang) alebo populárny nôž s plnou čepeľou (full-tang), čo znamená, že nôž má oceľ v rukoväti prakticky rovnakej šírky ako jeho predná časť. Nože typu full-tang sa vyznačujú najväčšou pevnosťou.

Nôž na celý život – tvorba nožov (knifemaking)

Ako sme už spomenuli vyššie, existuje veľa dostupných konštrukcií, a bežné nože tohto typu môžeme kúpiť prakticky všade. Avšak taký nôž môžeme vyrobiť aj sami. Vyrobenie noža nie je jednoduchou vecou, ale vďaka špeciálne pripraveným súpravám si toto úlohu môžeme uľahčiť. Vlastnoručne vyrobený nôž určite bude neuveriteľne uspokojivým nástrojom, ktorý nám môže slúžiť celý život. Ak sa pýtate, ako vyrobiť noža na bushcraft alebo prežitie (survival), predstavujeme vám ideálnu možnosť na začiatok dobrodružstva s tvorbou nožov – súpravy na výrobu noža.

Čo potrebujem na vytvorenie noža?

Mnoho ľudí sa pýta, čo potrebujete na vytvorenie noža. Samozrejme, sú tu niektoré súčasti, ako je vhodný plech z ocele, materiál na rukoväť, mosadzné čapy, epoxidový lepidlo. Potrebné sú tiež nástroje, ako je uhlová brúska alebo brúska s pásikom, ktorá je užitočná pri aplikácii brúsenia. Existujú aj doplnky, ktoré vám uľahčia prácu, ako je držiak na držanie noža počas brúsenia alebo otáčacie sklíčko, ktoré poskytuje pohodlie pri spracovaní rukoväte noža.

Ako začať s dobrodružstvom knifemakingu?

Uľahčíme vám to. Ponúkame hotové súpravy, ktoré vám umožnia vytvoriť váš prvý nôž. Vyberte si jednu z dostupných súprav a za krátky čas si vytvorte nástroj, ktorý vám bude spoločníkom na celý život. Súprava na vytvorenie noža bude obsahovať plech alebo už vyrezaný čierny, drevo na rukoväť noža a mosadzné čapy. Súprava na vytvorenie noža bude ideálnym riešením pre začiatok. Možno vďaka tomu objavíte nové koníčky, ktorými bude tvorba nožov (knifemaking)?
Pamätajte, každý nôž musí mať svoj „domov“. Ďalším krokom môže byť vyrobenie pochevy na nôž zo prirodzenej kože. Všetky potrebné veci na to nájdete v našom obchode.

Nákupný košík
Návrat hore