Ihly na šitie kože

Ihla je základný nástroj, ktorý by ste mali mať na pamäti pri tvorbe kožených galantérií, pochvov na nože alebo sekery a ďalších elegantných kožených doplnkov. Pretože prírodná koža je materiálom omnoho tvrdším než tkaniny, je nevyhnutné vybrať správnu ihlu.

Ihly na šitie kože sa vyznačujú odolnejšou konštrukciou a ostrým zakončením, niekedy trochu plochým. Táto konštrukcia uľahčuje prechod ihly cez kožu. Hrubá ihla na šitie kože by mala mať správny profil. Ostatné aspekty závisia už od konkrétneho typu ihly na kožu.

Typy ihličiek na šitie kože – odlišovanie odvetvové

Aj keď sú tieto výrobky podobné, často sa rozlišujú ihly určené pre jednotlivé riešenia. Medzi týmito nástrojmi môžeme nájsť:

  • ihly pre kožiarsku prácu,
  • ihly pre remeselníkov pracujúcich so šijacími strojmi,
  • ihly pre šijakov,
  • ihly pre krajčírov,
  • ihly na hrubú kožu,
  • ihly na tapetovanie.

Podľa spôsobu šitia sa rozlišujú aj ihly na šitie kože ručne a ihly na šitie kože strojové. To však nie je všetko, pretože jednotlivé druhy týchto nástrojov môžu existovať v štandardnej alebo samozřejmé formě. Táto posledná možnosť sa vyznačuje prítomnosťou ďalšieho drážkovania používaného na navíjanie nite. Toto drážkovanie sa nachádza tesne nad ostrým zakončením ihly.

Šitie kože ihlou – rozpoznanie typu ihly

Pre spojenie rôznych častí kože sa používajú rôzne ihly – odvetvie sedlárovstva používa iný typ ihly ako remeselníci, ktorí spájajú tenké kúsky kože. Okrem tohto kritéria je dôležitý aj typ ostria ihly.

Väčšina ihieľ na šitie kože je vybavená rezným ostro. Toto je štandardné pre stroje na šitie kože. Základná identifikácia je „LL“ alebo „Leather“. S priemyselným alebo domácim strojom, ktorý umožňuje šitie kože rôznymi ihlami, sa otvára široká cesta pre kožných remeselníkov.

Následne sa stretnete s označením, ako sú LR, VR, LL, D, SD. Typy ihličiek na šitie kože sa líšia spôsobom, akým rezajú materiál a aký tvar otvoria po sebe zanechávajú. V prvých dvoch prípadoch ide o ľavotočivé drážky. Štandardná ihla na kožu LL je jednoduché riešenie. D je ihla s väčším trojuholníkovým rezom, podobne ako SD – ale otvory, ktoré vytvárajú, sú menšie.

Overené ihly na šitie kože

Nech už hľadáte ihlu na remeselníka, krajčíra alebo kožára, v našom obchode si iste vyberiete to, čo potrebujete. Ponúkame rôzne výrobky, ktoré sme sami overili. Využite naše skúsenosti a atraktívne ceny a už teraz si vyberte ihly na šitie kože, ktoré vyhovujú vašim potrebám.

Nákupný košík
Návrat hore