Starostlivosť o koženú obuv

Starostlivosť o koženú obuv od podšívky!

Kožená obuv je jedným z najvyhľadávanejších typov obuvi na trhu. Ženy aj muži radi hľadajú obuv vyrobenú z kvalitnej kože, ktorá je stále v módnom trende, zároveň je praktická a pohodlná. Jediná vec, o ktorú treba starať, je správna starostlivosť o koženú obuv s využitím vysokokvalitných prípravkov. Tieto prípravky umožňujú udržiavať obuv v čo najlepšom stave a chránia ju pred vonkajšími poškodeniami. Starostlivosť o koženú obuv môže byť nájdená v mnohých online obchodoch špecializujúcich sa na impregnáciu a výrobu kožených výrobkov. Jedným takým miestom je práve CraftPoint!

Ako sa postarať o koženú obuv z prírodnej kože správne?

Mnoho ľudí sa pýta, ako sa stará o koženú obuv. Stačí ich utierať handrou alebo je dobré použiť špecializované prípravky? Odpoveď je tu jednoznačná. Prípravky na impregnáciu koženej obuvi dobrej kvality sú nevyhnutnou súčasťou ich údržby. V CraftPoint môžete nájsť rôzne prípravky na ochranu kože pred vlhkosťou, snehom, chladom alebo poškriabaním. Každý prípravok na starostlivosť o koženú obuv pôsobí individuálne. Je dobré spoznať niekoľko z nich, aby ste čo najlepšie zistili, ktorý druh prípravku vyhovuje vašim potrebám.

Prípravky na starostlivosť o koženú obuv – príklady

Starostlivosť o obuv z hladkej kože by mala prebiehať len s použitím prípravkov vyvinutých pre tento typ kože. Iné prípravky môžu kožu iba poškodiť, často nezvratným spôsobom. Preto je dobré dôverovať profesionálnym prípravkom, ako sú:
Tarrago De salter – číslo 1, pokiaľ ide o čistenie povrchu obuvi od nahromadených nečistôt. Je veľmi užitočný pri používaní obuvi na jeseň a v zime, ktorá je často pokrytá soľou alebo blatom z ciest. Tarrago De salter rýchlo a účinne odstraňuje takéto nečistoty a rýchlo obnovuje pôvodný vzhľad kože.

Tarrago Dubbin – ide o špeciálny kožný tuk, ktorý vytvára hydrofóbnu ochrannú vrstvu na povrchu obuvi. Táto vrstva doslova odoláva vode, čím kožu chráni pred vlhkosťou a poškriabaním. Okrem toho tuk zjemňuje kožu a chráni ju pred prasklinami a zahnutím.

Tarrago Shoe Cream – je voskový krém na obuv, ktorý je k dispozícii v rôznych farebných verziách. Vždy sa prispôsobuje farbe vašej obuvi. To súvisí s funkciou voskového krému na obuv. Veľmi dobre zakrýva všetky drobné a väčšie škrabance vzniknuté počas používania obuvi. Okrem toho vosková vrstva chráni pred ďalšími poškodeniami, škrabancami a odfarbovaním.

Farba na koženú obuv – niekoľko informácií

Farba na koženú obuv je ďalším ceneným výrobkom v tejto oblasti. Umožňuje obnoviť, posilniť farbu alebo zlepšiť vizuálny farebný efekt obuvi z hladkej alebo semišovej kože. Najčastejšie na trhu môžete nájsť farby na topánky z nubuku alebo farby na topánky z semišu. Existuje však zaujímavá farba, ktorá kombinuje možnosť aplikácie na nubuk aj na semiš. Je to Tarrago Suede Nubuck Dye, ktorá je k dispozícii v obchode Craftpoint. Profesionáli ju používajú na renováciu aj tých najviac poškodených topánok, ktoré vyžadujú špeciálnu pomoc. Farba je dodávaná s pohodlným štetcom, ktorým presne nanesiete farbu na určité miesta obuvi. Pred farbením/renováciou topánok je veľmi dôležité dôkladné očistenie a odmastenie kože. V opačnom prípade sa farba nebude dobre vpíjať do pórov kože, čo by mohlo komplikovať proces farbenia. To je takmer všetko! Ak hľadáte odpoveď na otázku – ako zmeniť farbu kožených topánok na výraznejšiu, farba Tarrago Suede Nubuck Dye je najlepšou odpoveďou!

Ako chrániť topánky pred škvrnami – Craftpoint má riešenie!

Nakoniec môžeme konštatovať, že prípravky značky Tarrago sú niektorými z najlepších prípravkov na ochranu topánok pred škvrnami. Medzi ne patrí vosky a krémy, ktoré sa aplikujú na povrch topánok. Majú spoločné vlastnosti, ktoré nielen chránia topánky pred škvrnami, ale doslova ich odhaňujú z povrchu materiálu. Taktiež dokážu zlepšiť ich vizuálny vzhľad, čo robí tieto prípravky komplexnými. Rôzne výrobky od spoločnosti Tarrago sú k dispozícii za konkurencieschopné ceny v ponuke obchodu Craftpoint!

Nákupný košík
Návrat hore