Koža remienka hodiniek - hovädzia koža / exotická koža

Kožené remienky na hodinky

Koža je obľúbeným materiálom používaným na remienky hodiniek vďaka svojej odolnosti, pružnosti a estetickému vzhľadu. Existuje mnoho rôznych druhov kože, ktoré možno použiť na výrobu remienkov na hodinky. Tu sú uvedené niektoré bežné typy kože, ktoré sa používajú na výrobu remienkov na hodinky:

Teľacia koža: Je to jedna z najobľúbenejších koží používaných na výrobu remienkov na hodinky. Teľacia koža je mäkká, pružná a odolná, čo z nej robí ideálny materiál na každodenné použitie.

Exotická koža na remienky hodiniek

Krokodília/aligátorová koža: Krokodília alebo aligátoria koža je luxusnejšou voľbou. Ide o exotický materiál, ktorý sa vyznačuje jedinečným vzorom šupín. Remienky na hodinky vyrobené z tohto typu kože sú mimoriadne elegantné a exkluzívne. Exotická koža na remienky hodiniek, ktorá je k dispozícii v našom obchode, je legálny výrobok. Ku každej objednávke prikladáme príslušný dokument (CITES) potvrdzujúci legálnosť.

Hovädzia koža: V tomto prípade odporúčame 1,2 mm hrubú kožu, ktorá je k dispozícii v našom obchode. To je hrúbka, vďaka ktorej bude remienok hodiniek elegantný a pohodlný. Ponúkame mnoho rôznych farieb, takže farbu remienka ľahko prispôsobíte svojim hodinkám. Koža sa predáva v príslušných formátoch. Z každého formátu budeme schopní vyrobiť aspoň jeden remienok.

Ako vyrobiť remienok na hodinky z prírodnej kože?

Remienky na hodinky vyrobené z pravej kože sú nielen štýlové, ale aj odolné a pohodlné na nosenie. Môžete si ich prispôsobiť podľa svojich predstáv, čo vám dáva možnosť vyjadriť svoj individuálny štýl. Ak máte chuť vytvoriť si vlastný remienok na hodinky z prírodnej kože, postupujte podľa nižšie uvedených krokov, aby ste dosiahli uspokojivý výsledok.

Výber kože: Na začiatok si musíte vybrať správny typ kože. V závislosti od vašich preferencií sa môžete rozhodnúť pre zrnitú kožu alebo tiež exotickú kožu, hovädziu kožu alebo iný typ kože. Vyberte si kožu správnej hrúbky, aby bola odolná a pohodlná. Tu odporúčame maximálne 1,2 mm.

Meranie a strihanie: Zmerajte si zápästie a rozhodnite sa, aký široký a dlhý chcete mať remienok. Pripočítajte dostatočnú rezervu na švy. Potom pomocou nožníc alebo skalpela presne odstrihnite remienok z kože, pričom dbajte na rovnosť okrajov. Šablóny si môžete vyhľadať aj na internete. Mnohí výrobcovia poskytujú šablóny vo formáte pdf projektov, ktoré vytvorili.

Dokončenie okrajov: Ak chcete opasku dodať elegantný vzhľad, použite frézu na skosenie hrán a hladidlo na drevo. Na dosiahnutie požadovaného efektu môžete použiť aj brúsny papier. Pozrite si naše video na youtube o úprave okrajov kože. Pomôže vám dosiahnuť elegantný konečný výsledok.

Príprava otvorov na zapínanie: Na koncoch opasku si označte miesta, kde budú umiestnené otvory na zapínanie. Pomocou nástroja na otvory vytvorte otvory správnej veľkosti. Dbajte na to, aby boli otvory rovnomerne rozmiestnené.

Pridanie pútka: Ak má mať opasok pútko na uchytenie konca, prišite ho k druhému koncu opasku alebo ho vyrobte v samostatnej nasúvacej forme. Pútko môžete ušiť alebo použiť klipy na pútko dostupné v našom obchode.

Nákupný košík
Návrat hore