Chémia kože

Koža je neobyčajne vzácny materiál, ktorý vyžaduje špeciálne prostriedky v závislosti od jej druhu a potrieb. V tejto kategórii nájdete najužitočnejšie prípravky na kožu od overených a v odbore kožušníctva široko uznávaných výrobcov, ako je Fiebing’s. Zaručujú dosiahnutie najlepších výsledkov.

Chemické prostriedky na kožu sú veľmi komplexnou kategóriou, v ktorej nájdete rôzne druhy prípravkov. Voľba závisí predovšetkým od rozsahu vykonávaných činností a materiálu, na ktorom pracujete. Hovädzia koža je klasickým trojvrstvovým materiálom. Pre potreby kožušníctva sa používa stredná vrstva, tzv. “skutočná koža”. Skladá sa z mizdry a lícoviny.

Predstavujeme prípravky na starostlivosť o kožu, ktoré sa hodia na každom kroku spracovania. Počas prác na príprave a úprave štruktúry kože, ako aj celkového vzhľadu, budú potrebné prostriedky z dielne mokrých prác a záverečnej úpravy (oleje a vosky, laky, farbivá, prostriedok na zmäkčenie kože, farby na kožu). Máme širokú ponuku prípravkov na konzerváciu kože a na čistenie kože. Ponúkame aj bezpečné prostriedky na antikácie, ktoré zabezpečia exkluzívny efekt starnutia.

Prípravky na konzerváciu kože

Pred použitím ochranných prostriedkov je dôležité dôkladne sa oboznámiť s vlastnosťami materiálu, ktorý máte. Mierne odlišné prípravky na starostlivosť o kožu môžete použiť pri svetlom hovädzom kožom, iné pri tmavom.

Prírodná hovädzia koža je veľmi vďačný materiál pre kožušnícke práce. Prípravky na konzerváciu kože od Fiebing’s sú dostupné vo forme pastí a olejov, a dokonca aj sprejov, ktorými môžeme postriekať povrch. Konzervačné procesy ovplyvňujú nielen mieru ochrany materiálu, ale aj jeho celkovú pružnosť a tvrdosť. V závislosti od zvoleného produktu budú tiež prispievať k odolnosti voči vode.

Prípravky na čistenie a obnovu kože

Prostriedky na obnovu kože sa široko používajú v mnohých odvetviach. Zabezpečujú omladenie kože zlepšením jej fyzikálno-chemických vlastností. Obnova prírodnej kože, rozbitnej, s kvalitatívnymi chybami alebo jednoducho postaranej časom, je jednoduchšia, než sa môže zdať, ak použijete správne prípravky na obnovu kože. Opäť môžeme odporučiť fenomenálne prostriedky od známej firmy Fiebing’s – oleje, pasty, umelé tekuté kože a iné.

Kožu môžeme v mnohých prípadoch dobre vyčistiť prírodnými prostriedkami, niekedy aj len vodou, ale profesionálne čistenie kože si vyžaduje použitie odporúčaných prostriedkov. Dostupné prípravky na čistenie kože v obchode dokonale zvládnu škvrny typické pre kožušnícke práce, ako aj mnohé iné. Určite si ich vyskúšajte a vyberte ten najlepší pre dané použitie.

Starobenie prírodných koží

Na dosiahnutie efektu starnutia môžete využiť bohatú ponuku prostriedkov na starostlivosť o kožu, ktoré sa starajú o starobenie (starnutie). Tieto druhy prípravkov zároveň farbia materiál a zvyšujú viditeľnosť prírodných tlačítek na koži. Môžu sa používať na rastlinne kvalitne upravené hovädzie kože.

Všetky prípravky na kožu na jednom mieste

Nech už potrebujete akýkoľvek druh chemikálií na kožu, v CraftPoint určite nájdete vhodný produkt. Pozývame vás, aby ste sa oboznámili s našou kompletnou ponukou v našom obchode. V prípade akýchkoľvek otázok sme vám k dispozícii!

Nákupný košík
Návrat hore