Nite Slam - Voskované - 0,8 mm / 1,0 mm / 1,2 mm

Šitie kože je činnosť, ktorá vyžaduje overené materiály. Voskované polyesterové nite typu SLAM sú široko používané pri výrobe kožených výrobkov, pri šití pochv, galantérii, pri stajníctve a remeselnom spracovaní kože. SLAM je voskovaná nit pre ručné šitie kože, ktorá spĺňa najvyššie štandardy kvality.

Odolný polyester má veľmi vysokú mechanickú odolnosť – materiál nepopraská a bude odolný voči možným opotrebeniam. Vďaka tomu, že je to voskovaná nit a upletená, nepomotá sa počas šitia. Rôzne zdobenia a prechody švov sú tiež oveľa jednoduchšie, pretože vonkajšia vrstva je prirodzene klzavejšia, čo umožňuje nite ľahšie prechádzať tesnými otvormi. Silná štruktúra a rovnomerné rozloženie vosku zabezpečujú bezpečnosť a pohodlie pri každej kožníckej práci. Široký výber rôznych veľkostí, druhov, farieb a nábojov nití SLAM je ďalšou výhodou, ktorá umožňuje veľmi univerzálne využitie týchto produktov.

Voskované nite pre kožu

Nite SLAM sú veľmi odolné pletence, ktoré možno použiť nielen na kľúčové spoje a prepojenia pre projekt, ale aj na zdobné švy. Okrem vyššej odolnosti a ľahšieho pretiahnutia nitky cez materiál majú produkty v tejto kategórii aj iné výhody. Špeciálna konštrukcia voskovanej nite pre kožu spôsobuje, že po aplikácii je šv ďalšie spojený s kožou. Kľúčovým prvkom tohto procesu je vysokokvalitný vosk. Vďaka nemu vyzerajú švy na koži, ktoré boli vytvorené pomocou nite SLAM, omnoho atraktívnejšie než pri použití iných alternatív.

Voskované nite SLAM

Voskované nite pre ručné šitie kože sú používané remeselníkmi, kováčmi a sedlármi. Ideálne sa hodia na šitie členkov, koňskej výstroje, obalov na nože a koženej galantérie. V našom obchode nájdete rôzne druhy voskovaných nití pre kožu. Produkty sú k dispozícii v rôznych farebných variantoch, začínajúc klasikou – čiernymi, hnedými, bielymi nitami, až po vzácnejšie a úplne exotické farby. Vďaka tomu nájdete aj vhodný sortiment pre šitie farebnej kože, prírodnej exotiky alebo kožepodobných materiálov, s ktorými voskované nite SLAM spolupracujú veľmi dobre.

CraftPoint je iniciatíva, ktorá vznikla z lásky k “kožoprácii” všetkých druhov, preto s istotou môžeme odporučiť produkty, ktoré sami denne používame. Srdečne vás pozývame na oboznámenie sa s všetkými nitami SLAM a iným kováčskym príslušenstvom ešte dnes!

Nákupný košík
Návrat hore