Každé očko kožiara, často nazývané „šestky,“ je bežným a veľmi populárnym upevňovacím príslušenstvom, ktoré nájdeme všade okolo nás. Očka kožiarov sa používajú na dokončovanie otvorov v materiáli ševcami, kožiarov, tkaninármi a remeselníkmi. Kdekoľvek je potrebný otvor v materiáli, napríklad na vedenie šnúr, remienka, špagáty, iné príslušenstvo alebo len na ozdobu, tam sa tiež používajú očka kožiara.

Rozmery očiek na kožu a látky

Jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere týchto produktov je veľkosť. V ponuke obchodu CraftPoint nájdete produkty s nasledujúcimi rozmermi:

  • očka kožiarov 4 mm,
  • očka kožiarov 5 mm,
  • očka kožiarov 8 mm,
  • očka kožiarov 10 mm,
  • a mnoho ďalších, menej štandardných!

Samozaciskové očka kožiara

Najčastejším variantom sú kovové očká. Sú k dispozícii v rôznych farbách a dokonca aj tvaroch – niektoré sú viac zaoblené, iné menej.

Môžeme rozlíšiť medzi štandardnými očkami a samozaciskovými očkami kožiarov. Na upevnenie tých prvých sa používa očkový nástroj. Sú masívne používané pri priemyselnej výrobe. Druhý typ, teda samozaciskové očká, sú najlepšou voľbou pre každého kožiara, pretože umožňujú najjednoduchšie umiestnenie do otvoru. Upevnenie očiek týmto spôsobom je veľmi pohodlné, pretože ich nie je potrebné ďalšie zakovať.

CraftPoint – Váš obchod s očkami kožiarov

Očká kožiarov sú jednoduché príslušenstvo, ale dodávajú charakter koženým výrobkom. Stále sa pýtate, kde kúpiť takéto prvky? Nie je potrebné – skontrolujte všetky kvalitné kovové očká v CraftPoint!

Nákupný košík
Návrat hore